Hry pro malé i velké

Legendární počítačové hry - stažené za sekundu, hratelné ještě za 20 let


Civilization
Tak tohle je podle časopisu SCORE nejlepší hra uplynulého století, před všemi HALF-LIFY, DOOMY, WARCRAFTY, DIABLY atd.


Dyna Blaster
Ve hře ovládáte panáčka, kterým s pomocí bomb ničíte své protivníky. Hra se dá hrát i ve dvou na jednom počítači, pro jednoho hráče je připravena kampaň. Z Dyny se později vyklubal ještě o něco lepší Atomic Bomberman.


Lemmings
Výhodou logických her je, že velmi pomalu stárnou. Lemmings jsou graficky velmi skromní panáčci, kteří dohromady tvoří výjimečně dobrou logickou hru. Hráčovým úkolem je zachránit co nejvíce trpaslíků, kteří mají různé vlastnosti. Někteří umí kopat (krumpáčem), jiní zase mají padáky atd.


Wolfenstein 3D
První a nejstarší 3D střílečka svého druhu, předchůdce Dooma, Quakea, Unrealu, Half-Lifu a samozřejmě i Return to Castle Wolfenstein.


Mario & Luigi
Jedna z nejznámějších hopsaček.


Grand Prix Circuit
Závody formulí, kde na výběr jsou tři vozy a asi 10 tratí. Grafika není úchvatná, jelikož hra zabírá asi tolik místa na disku, jako fotka Michaela Schumachera.


Micro Machines
Originální závody miniautíček především pro dva hráče. Když jeden druhému ujede natolik, že zmizí z obrazovky, získá bod, a startuje se znovu v prostředku obrazovky. Jezdí a létá se na různých strojích po různých věcech jako např. kuchyňský stůl, šachovnice, kulečníkový stůl, vylité lepidlo atd.


Worms
Nejstarší Wormsy. Zábavný multiplayer (hra více hráčů) na 1 počítači.


Sokoban
Logická hra, ve které se uskladňují krabice.TOP FIVE - Které hry byste si neměli nechat ujít

LEGENDÁRNÍ HRY - staré hry, které patřily k nejlepším

NOVÉ HRY - freewarovky novější než staré a ostatní

OSTATNÍ HRY - ostatní, tedy ty, které asi nelze považovat za "legendární", ale buď jsou dobrým reprezentantem her svého druhu, nebo obsahují určitou zajímavou myšlenku

PROGRAMY ETC. - užitečné programy (nezbytné k instalaci a hraní některých zde prezentovaných her) Hádanka: 4 lidi se musí za 17 minut dostat přes most, který unese maximálně dva z nich. Mají jednu baterku, kterou si musí svítit na cestu, jinak most nepřejdou. Baterku si můžou předávat, ale nemůžou jí nechat ležet na zemi. Nejrychlejší z nich přejde most za 1 minutu, druhý za 2 minuty, třetí za 5 minut a nejpomalejší za 10 minut. Přitom nesmí nikdo házet baterkou, ani čekat na mostu.

jpokorny@mujmail.cz