Hry pro malé i velké

Atomix
Logická hra, ve které musíte poskládat z atomů molekulu.


Liero
Tahle hra je předchůdce Worms Realtime, které v něčem i předčí. Hlavním rozdílem od klasických Worms (tj. ne Realtime, ale těch tahových) je, že zatímco ti se hrají na tahy, v Lieru po sobě střílí oba najednou. Hra je určena pro dva hráče a lze ji hrát ve dvou na jednom počítači.


Statbuilder
Parodie na RPG. Před hraním doporučuji přečíst manuál :).


Xenon 2
Letíte raketkou a střílíte. Jeden z vůbec nejstarších herních modů.


Prehistorik 2
Hopsačko-mlátička. Též jeden z prvních herních modů, jen s tím rozdílem, že se pohybujete zleva doprava, a nikoliv zespoda nahoru (na obrazovce), a navíc zde hraje roli gravitace.


Červi
Zábava až pro 8 hráčů na jednom počítači (pokud to klávesnice utáhne). Cílem hry je udržet svého červa co nejdéle v omezeném herním poli.


Wacky Wheels
Super zábavné závody střílecích autíček-zvířátek!!!
Viz wackywheels.wz.cz. Na tradici těchto tzv. „kart races” dodnes navazují např. Super Mario Karts.


UGH!
Hra na logiku a přesnost s pravěkým převozníkem. Lze hrát i ve dvou. Velice doporučuji na vyzkoušení, dokud Vám vydrží nervy.TOP FIVE - Které hry byste si neměli nechat ujít

LEGENDÁRNÍ HRY - staré hry, které patřily k nejlepším

NOVÉ HRY - freewarovky novější než staré a ostatní

OSTATNÍ HRY - ostatní, tedy ty, které asi nelze považovat za "legendární", ale buď jsou dobrým reprezentantem her svého druhu, nebo obsahují určitou zajímavou myšlenku

PROGRAMY ETC. - užitečné programy (nezbytné k instalaci a hraní některých zde prezentovaných her) Hádanka: 4 lidi se musí za 17 minut dostat přes most, který unese maximálně dva z nich. Mají jednu baterku, kterou si musí svítit na cestu, jinak most nepřejdou. Baterku si můžou předávat, ale nemůžou jí nechat ležet na zemi. Nejrychlejší z nich přejde most za 1 minutu, druhý za 2 minuty, třetí za 5 minut a nejpomalejší za 10 minut. Přitom nesmí nikdo házet baterkou, ani čekat na mostu.

jpokorny@mujmail.cz