Hry pro malé i velké

WinRAR
Zabaluje a rozbaluje soubory ZIP i RAR. Nepostradatelný program. Hry a programy na stažení jsou často zabaleny v ZIPu nebo RARu. Pokud ale oceníte kvality programu Total Commander (viz níže) a pořídíte si ho, WinRAR nebudete potřebovat.


Total Commander
Něco jako Průzkumník Windows, ale navíc umí také zabalovat a rozbalovat archivy, a k tomu i mnoho dalších věcí. Je o něco střídmější, co se týče grafiky, a o něco rychlejší, než Průzkumník. Vyplatí se především těm, kdo hodně pracují se soubory (kopírování, archivace apod.). Je na vyzkoušení zdarma a dokupuje se trvalá licence. Je plně přeložen do češtiny.


DOSbox
Program, pomocí kterého spustíte staré hry s novými operačními systémy. Hru v DOSboxu spusťte přetáhnutím ikony hry na ikonu DOSboxu a stisknutím Alt+Enter zvětšte na celou obrazovku. DOSbox si můžete upravit podle svých představ v souboru dosbox.conf.TOP FIVE - Které hry byste si neměli nechat ujít

LEGENDÁRNÍ HRY - staré hry, které patřily k nejlepším

NOVÉ HRY - freewarovky novější než staré a ostatní

OSTATNÍ HRY - ostatní, tedy ty, které asi nelze považovat za "legendární", ale buď jsou dobrým reprezentantem her svého druhu, nebo obsahují určitou zajímavou myšlenku

PROGRAMY ETC. - užitečné programy (nezbytné k instalaci a hraní některých zde prezentovaných her) Hádanka: 4 lidi se musí za 17 minut dostat přes most, který unese maximálně dva z nich. Mají jednu baterku, kterou si musí svítit na cestu, jinak most nepřejdou. Baterku si můžou předávat, ale nemůžou jí nechat ležet na zemi. Nejrychlejší z nich přejde most za 1 minutu, druhý za 2 minuty, třetí za 5 minut a nejpomalejší za 10 minut. Přitom nesmí nikdo házet baterkou, ani čekat na mostu.

jpokorny@mujmail.cz