Hry pro malé i velké

Civilization
Tak tohle je podle časopisu SCORE nejlepší hra uplynulého století, před všemi HALF-LIFY, DOOMY, WARCRAFTY, DIABLY atd.


Červi
Zábava až pro 8 hráčů na jednom počítači (pokud to klávesnice utáhne). Cílem hry je udržet svého červa co nejdéle v omezeném herním poli.


Elasto Mania
V této neuvěřitelně jednoduché (tím nemám na mysli obtížnost) a přitom zábavné hře je vaším úkolem projet 54 tratí a sebrat na nich jablka. Lze hrát i ve dvou na jednom počítači s rozdělenou obrazovkou.


Wacky Wheels
Super zábavné závody střílecích autíček-zvířátek!!! Na tradici těchto tzv. „kart races” dodnes navazují např. Super Mario Karts.


Dyna Blaster
Ve hře ovládáte panáčka, kterým s pomocí bomb ničíte své protivníky. Hra se dá hrát i ve dvou na jednom počítači, pro jednoho hráče je připravena kampaň. Z Dyny se později vyklubal ještě o něco lepší Atomic Bomberman.


TOP FIVE - Které hry byste si neměli nechat ujít

LEGENDÁRNÍ HRY - staré hry, které patřily k nejlepším

NOVÉ HRY - freewarovky novější než staré a ostatní

OSTATNÍ HRY - ostatní, tedy ty, které asi nelze považovat za "legendární", ale buď jsou dobrým reprezentantem her svého druhu, nebo obsahují určitou zajímavou myšlenku

PROGRAMY ETC. - užitečné programy (nezbytné k instalaci a hraní některých zde prezentovaných her) Hádanka: 4 lidi se musí za 17 minut dostat přes most, který unese maximálně dva z nich. Mají jednu baterku, kterou si musí svítit na cestu, jinak most nepřejdou. Baterku si můžou předávat, ale nemůžou jí nechat ležet na zemi. Nejrychlejší z nich přejde most za 1 minutu, druhý za 2 minuty, třetí za 5 minut a nejpomalejší za 10 minut. Přitom nesmí nikdo házet baterkou, ani čekat na mostu.

jpokorny@mujmail.cz